o mně

7_40

Mé nejčastější téma bývá to, co mám ve svém srdci, a od srdce pak i tvořím.

Pocházím z vesnice; cítím tam své kořeny. Miluju vše živé, a tak mi nedělá problém namalovat jakékoliv zvíře, květinu nebo i portrét.

Sedm let jsem navštěvovala Základní uměleckou školu a pak jsem studovala na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské, kde se mi dostalo soustavnějšího výtvarného vzdělání. Další zkušenosti jsem získala v Severním Irsku, kde jsem téměř pět let žila na farmě a přitom navštěvovala výtvarný klub a absolvovala různé semináře zaměřené na výtvarné techniky. Měla jsem tři samostatné Výstavy a sedm společných v rámci výtvarného klubu. Malovala jsem soukromé zakázky a taky jsem měla možnost vést své vlastní tematicky zaměřené workshopy: jak s dětmi, tak i s dospělými.

V této době pracuji na Fakultní základní škole v Praze, kde vedu keramický a výtvarný kroužek Koníček pro děti a dospělé. Práce s keramickou hmotou mne fascinuje čím dál tím více. V nedávné době jsem absolvovala šestitýdenní rekvalifikační kurz Keramické práce v keramické škole Jarmily Tyrnerové v Kohoutově. Také jsem čerstvě nabyla dovednosti točit na kruhu a zažila v dnešní době již málo běžný tradiční výpal ve venkovní peci na dřevo Fénix. Keramika je řemeslo a také umění s neuvěřitelně bohatou škálou výrazových prostředků a množstvím motivů. Jak je snadné se do ní zamilovat pro její nesmírnou tvárlivost a hlubokou přirozenost.

Významná část mé tvorby je ovlivněna hlubokým zájmem o život, o jeho rovnováhu a vnitřní harmonii. Zajímám se o to, jak nalézat cestu k rovnováze a cestu sám k sobě, abychom byli zdraví a žili ve šťastných rodinných a partnerských vztazích. To mě dovedlo k porozumění barvám a tvarům; k tomu, jak na nás barvy i tvary působí a jak nás navracejí do rovnovážného stavu: tak, abychom se cítili celistvě a měli dostatek energie.

Harmonizační obrázky maluju individuálně na základě jména, data narození a popřípadě fotografie. Jsou to obrázky malované na základě intuitivního vcítění, jsou šité na míru a měly by nám pomáhat, abychom se cítili zdraví a abychom úspěšně zvládali pochopit poselství, které nám život přináší.

Jsem velmi potěšena, pokud má tvorba přináší lidem radost a uspokojení. Snad i Vám, návštěvníkům mého profilu, přinese kousek radosti a rozveselí Váš den.

S pozdravem Jarmila -> SPRINGLOVER

fler_logo-2015-600